Kolory dla Twojego mieszkania

20.07.2008 - Redakce Hyperbydlení.cz

Stworzyć idealną kombinację kolorystyczną w mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem, ale dla przyjemnego obcowania z mieszkaniem jest to bardzo ważne. Dzisiaj poradzimy jak dobrze pomalować mieszkanie, jakie kolory wybrać oraz jakich kombinacji użyć

Stworzyć idealną kombinację kolorystyczną w mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem, ale dla przyjemnego obcowania z mieszkaniem jest to bardzo ważne. Dzisiaj poradzimy jak dobrze pomalować mieszkanie, jakie kolory wybrać oraz jakich kombinacji użyć. 

Biały

Zaczniemy od najbardziej popularnego i podstawowego koloru, jakim jest biały. Biały kolor będzie pasować zawsze. Wprawdzie ma wiele wad, jak na przykład szybko się brudzi, ale zalet jest więcej. Bardzo dobrze się ją kryje i możesz pomalować nią niemal cale mieszkanie, jest tak uniwersalna, że pasuje do wszystkiego. Chyba najlepiej będzie pasować do sypialni i pokoju dziennego. Jeśli już zdecydujesz się na biały kolor, to radzimy przyozdobić pomieszczenia jakimiś kolorowymi dodatkami.

Czarny i biały

Przeciwieństwa się przyciągają. Czarny kolor jest dokładnym przeciwieństwem białego koloru i może właśnie, dlatego tak do siebie pasują. Możesz je kombinować do woli, a zawsze wyjdzie z tego coś ładnego, możesz np. pomalować ściany na biało, a dodać do pomieszczenia czarne dodatki. Odwrotnej kombinacji nie polecamy, ponieważ cała czarna ściana nie wygląda najlepiej. Ale na przykład biała ściana i czarne wzorki na niej wyglądają bardzo dobrze i mieszkanie staje się przez to bardziej atrakcyjne.

Kolory naturalne

W ostatnim czasie są to bardzo modne kolory. Powód jest prosty, kolory te pasują do wszystkiego i wszystko będzie pasować do nich. Idealna jest kombinacja, eleganckich drewnianych mebli i jasnych brązowych ścian.

Niebieski

Niebieski kolor prawie jak biały jest zawsze modny. A także działa on bardzo uspokajająco i możesz łączyć go z innymi kolorami. Do niebieskiego koloru pasują przeważnie ostre, ciemne kolory, jak np. brązowy lub pomarańcz.

Harmonia natury

Jest to kombinacja bardzo jasnych i jaskrawych kolorów, aby został zachowany naturalny ton dodatków i całego pomieszczenia. Ten rodzaj wyposażenia i kombinacje kolorów są bardzo uspokajające. Ciekawe, że jak połączysz naturalny kolor z bardzo ostrą to wyjdzie ładny i interesujący kontrast.

Podobne oferty
OCEŃ ARTYKUŁY
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9  6 
W sumie głosów:: 690

DYSKUSJE DO ARTYKUŁÓW
Artykuł nie ma jeszcze komentarza. Bądź pierwszy!